Gümüş İplik ile Bilmedikleriniz

 SilverStatic :

 

Gümüşün tıbbi ve tedavinin yararina ait kullanımı binlerce yıl önceden başlıyor. Aslında gümüşün yaraları kapayarak sağladığı bu ''sihirli iyileştirici'' etkisi ilk olarak Romalılar tarafından belgelemiştir. Doğal yada yapay açıdan modern batı tıbbı gümüşü en kuvvetli antimikrobik etken olarak tanımlıyor. Günümüzde gümüş, bandajdan yanık tedavisine, sonradan enfeksiyon kontrolünün kritik olduğu birçok durumlarda ; ve bununla ilgili , neredeyse her üründe kullanılan geniş bir kullanım alanına sahip.

 

Silverstatic gümüş fiber tekstil fiberin yüzeyine yapıştırılmış saf bir gümüş tabakaya sahiptir. Bu şekilde geleneksel tekstilin yanında gümüşün dokusal özelliklerini de içinde barındırmaktadır.

 

Silverstatic saf gümüşün doğasında bulunan tüm yararları şu anda bizlere sunuyor, yalnızca yeni bir formatta : tekstil fiber.

 

Silverstatic son on yıldır öncelikli olarak endüstriyel ve tıbbı bir ürün olarak kullanılmakla birlikte Savunma Bakanlığı ve en yüksek teknolojili endüstrilerinde de yer almaktadır. Bunun nedeni Silverstatic'in piyasada mevcut en güvenilir antimikrobik çözüm olmasından kaynaklanmaktadır.


ANTİ MİKROBİYEL PERFORMANS :

 ''Silverstatic'' bir tekstil dokusunun yüzeyine kalıcı olarak sabitlenmiş %99,9 saf gümüşten yapılmış bir kat ile yapılmıştır. Silverstatic'in saf gümüş antimikrobiyel ile bakterinin üremesini engeller. ( Antimikrobiyaldir. Bakterilerin ve fungilerin bu ürünlerde gelişimini engeller.)

 

Dünya çapındaki prestijli kurumlar tarafından anti bakteriyel performansını onaylamıştır.

 

HIZ : ''Silverstatic'' bakteriyi ortaya çıkmasından bir saatin altında bir zamanda ortadan kaldırır.

 

ANALİZÖR : Hava ne kadar sıcak ve nemli ise, ''silverstatic'' operasyon kadar çok etkin olur.

 

GÜVENLİ : '' Silverstatic'' doğal bir element olan saf gümüşten yapılmıştır. Hiçbir kimyasal yoktur ve tüketiciyi toksinlerden korur.

 

KALICI : ''silverstatic'' yüzeysel bir işlem değildir. Gümüş bir polimere kalıcı olarak bağlanmıştır ve dokunun fiziksel bir parçası haline gelmiştir. ''silverstatic'' anti bakteriyel performansında azalma olmadan 250'den fazla yıkama için test edilmiştir.

 

 - Kokuya neden olan bakterileri ortadan kaldırır,

- Amonyağı nötralize eder,

- Denatüre proteinleri nötralize eder,

-Güvenli ve doğal-saf gümüşten yapılmıştır,

- Kalıcı- performansında azalma olmadan 250'den fazla yıkama için denenmiştir.

 

TEDAVİ ETKİLERİ :

 

- Gümüş en iletken element olduğundan ''silverstatic'' deri yüzeyindeki elektrik şarjlarını alır ve dağıtır.

- Uzun uçak yolculuklarında silverstatic çoraplar giymenin ayak şişmesini azaltır.

- Ödem azaltıcı

- Daha az rahatsızlık verici

- Telefon ve ev aletlerinin yarattığı elektromanyetik radyasyonu azaltıcıYapılan araştırmalar sonucunda silverstatic teknoloji ile üretilen çorapların mevcut ağrıları azalttığı ve kan dolaşımını hızlandırdığı izlenmiştir.  

 

KOKU ÖNLEYİCİ :  Bakteri ve ayak mantarının sebep olduğu kokuyu yok eder. Bakterilerin % 99.9' unu bir saatten daha az bir sürede yok eder.

 

ANTİ-ELEKTROMANYETİK DALGA

 

Silverstatic kullanılan ürünler elektromanyetiği verimli şekilde engellemek içim özel olarak tasarlanmıştır. Termodinamiktir. Elektrostatik boşalmayı sağlar. Silverstatic çorap elektrotlarının ayak nöropatisi olan sinirleri elektro terapisi ile iyileştirildiğini yapan klinik çalişmalar göstermektedir. Silverstatic çorap giyen hastaların yaralarının diğerlerine göre 70 % oranında daha hızlı iyileştiği gözlenmiştir.

 
ISI İLETİMİ VE YALITIMI :

 

Soğuk hava için kusursuz;

- Vücuttan kaynaklanan enerjinin % 95'i kaynağına geri yansıtır.

- Silverstatic termal enerjiyi verimli olarak saklar ve dağıtır.

 

Sıcak hava için kusursuz;

- Silverstatic ısıyı seri olarak dış havaya iletir.

-Silverstatic nemi çabucak dış havaya iletir.

 

ANTISTATIK PERFORMANS

 

Dunya çapındaki ilk antistatik ipliktir. Gümüş herhangi bir elementin en fazla elektrik iletkenliği oranına sahiptir.

 

- Çok yüksek elektrik geçirgenliğ vardır.

- Triboelektrik şarjları çabucak dağıtır.

- Kullanılan giysi elektrik şarjlarına sahip değildir ve bu nedenle daha rahattır.