AB Büyükelçisi BERGER Geleneksel Türk Çorapları Müzesini Ziyaret Etti

AB Büyükelçisi BERGER Geleneksel Türk Çorapları Müzesini Ziyaret Etti

Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, Moda ve Hazır Giyim Federasyonu (MHGF) Başkanı Hüseyin Öztürk’ün kurduğu Geleneksel Anadolu ve Balkan Çorapları Müzesi’ni ziyaret etti. Bir yüzyılı geride bırakmış, el örgüsü, kök boyalı tarihi çorapların bulunduğu müzeye hayran kalan Berger, burada yaptığı konuşmada AB-Türkiye ticari ilişkilerine de değindi.

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger ve eşi, Rapsodi Çorap firması sahibi ve aynı zamanda Türkiye’nin alanında en büyük çatı kuruluşu MHGF’nin yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Hüseyin Öztürk’ün yeni inşa ettiği fabrikasında kurduğu Geleneksel Anadolu ve Balkon Çorapları Müzesi’ni ziyaret etti. AB Türkiye Delegasyonu Eğitim ve Öğretim Sektör Yöneticisi Prof. Dr. Mustafa Balcı’nın da Büyükelçiye eşlik ettiği ziyaret programında Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, MHGF Başkan Yardımcısı Mukadder Özden, MHGF Yönetim Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Esin Sarıoğlu, Hazır Giyim İhracatı Geliştirme Derneği (HİGE-DER) Başkan Yardımcısı Osman Sait Günteki, HİGE-DER Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Kaya ile İstanbul Gazeteciler Derneği (İGD) Başkanı Mehmet Mert de hazır bulundu.

Müzeyi gezen Büyükelçi Berger ve beraberindeki heyet aynı zamanda fabrikanın üretim bölümünde de incelemelerde bulunarak bilgi aldı.

Güney Kore’den MR.Kim Seong ile Moda ve Hazır Giyim Fedarosyonu Başkanımız Sayın Hüseyin Öztürk’e Rapsodi Çorap firmasında ziyarette bulunduk. Misafirperverlik için kendisine

Teşekkür Ederiz